ניצן - אגודה לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד
ניצן - אגודה לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד
חסר רכיב

הכשרה והשתלמויות


אגודת ניצן חרתה על דגלה שוויון הזדמנויות, ומלווה מזה שישה עשורים את תהליך שילובם של תלמידים עם ליקויי למידה והפרעת קשב בבתי הספר. העשייה החינוכית שלנו נשענת על האמונה כי לתנאים הסביבתיים עשויה להיות השפעה מכרעת על הצלחתו של הילד, ומכאן חשיבותה של התערבות מקצועית ומוקדמת בתהליך החינוכי, החברתי והרגשי. 

אגודת ניצן מציעה מגוון קורסים ותכניות הכשרה לאנשי מקצוע, להתערבויות חינוכיות מותאמות בתחומי הליבה (עברית, חשבון ואנגלית כשפה זרה)  והקניית אסטרטגיות למידה.  
הקורסים משלבים ידע תיאורטי וידע מעשי ומציעים כלים אפקטיביים לעבודה עם תלמידים, הורים ומורים. תכניות הלימודים מתעדכנות מדי שנה, בהתאם להתפתחות המחקר בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב ובהתאם לדרישות משרד החינוך והצרכים העולים מהשטח. 

טיפוח מיומנויות חברתיות רגשיות (SEL) נחשב נדבך חשוב ובלתי נפרד מתהליכי חינוך ולמידה בארץ ובעולם. מערכת החינוך מייחסת חשיבות רבה להיבטים החברתיים והרגשיים, על רקע הצורך בחיזוק החוסן הנפשי ותחושת המסוגלות של התלמידים. 

אגודת ניצן פיתחה זה מכבר תכניות הממוקדות בעולמם הרגשי של הורים, מורים ותלמידים והכשירה לצורך כך אנשי מקצוע מתחומי החינוך, הייעוץ והטיפול.  תכניות אלה מוכרות על ידי משרד החינוך במסגרת שילוב והכלה.  
בידיעון השנה אנו מציעים תכנית חדשה להכשרת מנחים לתכנית B-Friendly המיועדת למיגור תופעות של אלימות, בריונות, שיימינג וחרם בקרב ילדים ובני נוער בעידן המסכים ולהקניית מיומנויות התמודדות יעילות במצבים חברתיים מורכבים. התכנית הפועלת מזה מספר שנים התרחבה בשנה האחרונה בשל ריבוי תופעות אלה.  
בנוסף אנו מציעים קורסי העשרה לאנשי מקצוע מתחום לקויות הלמידה, במטרה להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהעניק להם ידע מתחדש בזכות מחקרים עדכניים.  

למה כדאי להשתלם בתחום לקויות הלמידה?
בעשורים האחרונים הצטבר ידע מחקרי רב בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב, זאת במקביל למודעות גוברת ביחס לחשיבותה של הוראה המותאמת לצרכיהם של התלמידים. כפועל יוצא מכך, גדל גם הצורך באנשי מקצוע בתחום.

למה דווקא באגודת ניצן? 
  • אגודת ניצן, הפועלת קרוב ל-60 שנה, היא גוף מקצועי מוביל, עתיר ידע וניסיון רב שנים באבחון, בטיפול ובסיוע לילדים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב והוריהם.
  • קורסי ההכשרה וההשתלמויות באגודת ניצן מציידים את המשתלמים בידע וכלים פרקטיים לעבודה עם תלמידים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב, אותם יוכלו להוסיף ל"ארגז הכלים" שלהם וליישמם, הן בעבודה פרטנית והן בעבודה קבוצתית, הן במסגרת המוסדית והן במסגרות פרטיות או באופן עצמאי.
  • צוותי ההוראה וההדרכה של האגודה כוללים את טובי המרצים והמומחים בארץ בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב. 
אנו מזמינים אתכם להצטרף לאלפי אנשי המקצוע שעברו הכשרה באגודת ניצן.

לאור הביקוש והניסיון המוצלח בשנתיים האחרונות, הקורסים יתקיימו במתכונת מקוונת (זום) וזאת על מנת לאפשר לאנשי מקצוע בכל הארץ ללמוד ולהתפתח.  


  פירוט הקורסים המרכיבים את התכניות וקורסים נוספים: 

חסר רכיב