ניצן - אגודה לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד
ניצן - אגודה לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד
חסר רכיב

הכשרה והשתלמויות


אגודת ניצן חרתה על דגלה שוויון הזדמנויות, ומלווה, זה העשור השישי, את תהליך שילובם של תלמידים עם ליקויי למידה בבתי הספר. העשייה החינוכית שלנו נשענת על האמונה כי לתנאים הסביבתיים עשויה להיות השפעה מכרעת על הצלחתו של הילד, ומכאן חשיבותה של התערבות מקצועית ומוקדמת בתהליך החינוכי. 

בהתאם לכך מציעה אגודת ניצן מגוון קורסים ותכניות הכשרה לאנשי מקצוע, המשלבים ידע תיאורטי וידע מעשי, ומציעים כלים אפקטיביים לעבודה עם תלמידים, עם הורים ועם מורים. תכניות הלימודים מתעדכנות מדי שנה, בהתאם להתפתחות המחקר בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב ובהתאם לדרישות משרד החינוך והצרכים העולים מהשטח.

הידיעון שלפניכם כולל תכניות להכשרה מקצועית של מורים ואנשי מקצוע מתחומי החינוך והטיפול וכן תכניות לבתי הספר. 
בשנה האחרונה הרחבנו את שילובה של הלמידה מרחוק, תוך התאמת דרכי ההוראה ושמירה על רמת לימודים גבוהה וחווית לימוד אינטימית ומקרבת. 
בשנת הלימודים הבאה נמשיך בהוראה היברידית, המשלבת למידה פרונטלית ולמידה מרחוק, ושיעורים סינכרוניים לצד שיעורים א-סינכרוניים.

למה כדאי להשתלם בתחום לקויות הלמידה?
בעשורים האחרונים הצטבר ידע מחקרי רב בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב, זאת במקביל למודעות גוברת ביחס לחשיבותה של הוראה המותאמת לצרכיהם של התלמידים. כפועל יוצא מכך, גדל גם הצורך באנשי מקצוע בתחום.

למה דווקא באגודת ניצן? 
  • אגודת ניצן, הפועלת למעלה מ-50 שנה, היא גוף מקצועי מוביל, עתיר ידע וניסיון רב שנים באבחון, בטיפול ובסיוע לילדים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב והוריהם.
  • קורסי ההכשרה וההשתלמויות באגודת ניצן מציידים את המשתלמים בידע וכלים פרקטיים לעבודה עם תלמידים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב, אותם יוכלו להוסיף ל"ארגז הכלים" שלהם וליישמם, הן בעבודה פרטנית והן בעבודה קבוצתית, הן במסגרת המוסדית והן במסגרות פרטיות או באופן עצמאי.
  • צוותי ההוראה וההדרכה של האגודה כוללים את טובי המרצים והמומחים בארץ בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב. 
אנו מזמינים אתכם להצטרף לאלפי אנשי המקצוע שעברו הכשרה באגודת ניצן.

כל התכניות תתקיימנה בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

פירוט הקורסים המרכיבים את התכניות: 

חסר רכיב