ניצן - אגודה לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד
ניצן - אגודה לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד
חסר רכיב

הכשרה והשתלמויות


אגודת ניצן חרתה על דגלה שוויון הזדמנויות, ומלווה מזה שישה עשורים את תהליך שילובם של תלמידים עם ליקויי למידה והפרעת קשב בבתי הספר. העשייה החינוכית שלנו נשענת על האמונה כי לתנאים הסביבתיים עשויה להיות השפעה מכרעת על הצלחתו של הילד, ומכאן חשיבותה של התערבות מקצועית ומוקדמת בתהליך החינוכי, החברתי והרגשי. 

אגודת ניצן מציעה מגוון קורסים ותכניות הכשרה לאנשי מקצוע, להתערבויות חינוכיות מותאמות בתחומי הליבה (עברית, חשבון ואנגלית כשפה זרה)  והקניית אסטרטגיות למידה.  
הקורסים משלבים ידע תיאורטי וידע מעשי ומציעים כלים אפקטיביים לעבודה עם תלמידים, הורים ומורים. תכניות הלימודים מתעדכנות מדי שנה, בהתאם להתפתחות המחקר בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב ובהתאם לדרישות משרד החינוך והצרכים העולים מהשטח. 

בנוסף מציעה אגודת ניצן מגוון השתלמויות בית ספריות למורים להקניית ידע תיאורטי עדכני בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב, ידע מעשי בתחום ההוראה המותאמת וכלים אימוניים המקדמים תקשורת מקרבת  וחיזוק הקשר בין המורה לתלמידיו. תכניות אלה, המאושרות במאגר התכניות גפ"ן של משרד החינוך, מסייעות לצוותים חינוכיים בשילוב והכלה של תלמידים הזקוקים למענה לימודי ו/או רגשי-התנהגותי ומרחיבות את עולם הידע וארגז הכלים של הצוות החינוכי.

למה כדאי להשתלם בתחום לקויות הלמידה?
בעשורים האחרונים הצטבר ידע מחקרי רב בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב, זאת במקביל למודעות גוברת ביחס לחשיבותה של הוראה המותאמת לצרכיהם של התלמידים. כפועל יוצא מכך, גדל גם הצורך באנשי מקצוע בתחום.

למה דווקא באגודת ניצן? 
  • אגודת ניצן, הפועלת קרוב ל-60 שנה, היא גוף מקצועי מוביל, עתיר ידע וניסיון רב שנים באבחון, בטיפול ובסיוע לילדים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב והוריהם.
  • קורסי ההכשרה וההשתלמויות באגודת ניצן מציידים את המשתלמים בידע וכלים פרקטיים לעבודה עם תלמידים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב, אותם יוכלו להוסיף ל"ארגז הכלים" שלהם וליישמם, הן בעבודה פרטנית והן בעבודה קבוצתית, הן במסגרת המוסדית והן במסגרות פרטיות או באופן עצמאי.
  • צוותי ההוראה וההדרכה של האגודה כוללים את טובי המרצים והמומחים בארץ בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב. 

אנו מזמינים אתכם להצטרף לאלפי אנשי המקצוע שעברו הכשרה באגודת ניצן.

  פירוט הקורסים המרכיבים את התכניות וקורסים נוספים: 

חסר רכיב