ניצן - אגודה לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד
ניצן - אגודה לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד
חסר רכיב

השתלמויות


אגודת ניצן חרתה על דגלה שוויון הזדמנויות, ומלווה, זה העשור  השישי, את תהליך שילובם של תלמידים עם ליקויי למידה בבתי הספר. העשייה החינוכית שלנו נשענת על האמונה כי לתנאים הסביבתיים עשויה להיות השפעה מכרעת על הצלחתו של הילד, ומכאן חשיבותה של התערבות מקצועית ומוקדמת בתהליך החינוכי. תפיסה זו עולה בקנה אחד עם מדיניות משרד החינוך, המבוססת על מודל ה- RTI  (Response to Intervention) ואשר רואה בהתערבות המוקדמת תנאי חשוב לפני תהליך האבחון. בהתאם לכך, תכנית ההכשרה למאבחנים דידקטיים באגודת ניצן אינה מסתכמת בהקניית כלי האבחון בלבד, אלא כוללת גם לימודי הוראה מתקנת, לצורך איתור קשיים ובניית תכנית התערבות מותאמת לתלמיד, כשלבים מקדימים הכרחיים בטרם עריכת אבחון. 

ידיעון ההשתלמויות כולל תכניות להכשרה מקצועית של מורים ואנשי מקצוע מתחומי החינוך והטיפול ותכניות לבתי הספר. הלימודים משלבים ידע תיאורטי וידע מעשי, ומציעים כלים אפקטיביים לעבודה עם תלמידים, עם הורים ועם מורים. 
כל תכניות הלימודים מתעדכנות מדי שנה, בהתאם להתפתחות המחקר בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב  ובהתאם לדרישות משרד החינוך והצרכים העולים מהשטח. 

למה כדאי להשתלם בתחום לקויות הלמידה?
בעשורים האחרונים הצטבר ידע מחקרי רב בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב, זאת במקביל למודעות גוברת ביחס לחשיבותה של הוראה המותאמת לצרכיהם של התלמידים. כפועל יוצא מכך, גדל גם הצורך באנשי מקצוע בתחום.

למה דווקא בניצן? 
  • כי אגודת ניצן, הפועלת למעלה מ-50 שנה, היא גוף מקצועי מוביל, עתיר ידע וניסיון רב שנים באבחון, בטיפול ובסיוע לילדים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב והוריהם.
  • כי קורסי ההכשרה וההשתלמויות באגודת ניצן מציידים את המשתלמים בידע וכלים פרקטיים לעבודה עם תלמידים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב, אותם יוכלו להוסיף ל"ארגז הכלים" שלהם וליישמם, הן בעבודה פרטנית והן בעבודה קבוצתית, הן במסגרת המוסדית והן במסגרות פרטיות או באופן עצמאי.
  • כי צוותי ההוראה וההדרכה של האגודה כוללים את טובי המרצים והמומחים בארץ בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב. 
אנו מזמינים אתכם להצטרף לאלפי אנשי המקצוע שעברו הכשרה באגודת ניצן.

חסר רכיב